Montážní sady

Správná instalace turbodmychadla je naprosto klíčová pro další bezproblémový chod Vašeho stroje. Dodržením přesného postupu předcházíte riziku opětovného poškození a zachování správných vlastností motoru.

Díky originálním výrobkům máte jistotu, že bude turbodmychadlo odpovídat specifikacím motoru.

Pro bezproblémovou instalaci využijte profesionálních montážních sad JO TECH.

Dostupné pro osobní vozy, lehké užitkové a nově i pro vybrané nákladní vozy.

SPECIAL TURBO  exkluzivně přináší praktické a efektivní řešení problematiky správné instalace turbodmychadla do Vašeho motoru.

Montážní sady JO TECH obsahují všechny nezbytné komponenty v jednom balení a tím šetří Váš čas i peníze.  

Neriskujte zalomený šroub, stržený závit a následnou časovou i finanční náročnost řešení tohoto incidentu. Součástí montážní sady JO TECH je i sada spojovacího materiálu odolného proti korozi i vysokým teplotám – v souladu s předpisy výrobců turbodmychadel. 

Každá montážní sada obsahuje kompletní sadu všech těsnění (turbínové příruby i olejového přívodu a odvodu) čímž zaručuje bezproblémovou a bezpečnou montáž nového turbodmychadla bez komplikací a zdržení způsobeným sháněním všech nutných součástek samostatně.

Montáž a start turbodmychadla bez předešlého zaolejování syntetickým olejem certifikovaným pro automobilový průmysl vyústí v okamžité destrukční poškození ložisek i rotoru. Poškození tohoto typu jsou patrné na první pohled a nejsou výrobcem uznány během reklamace turbodmychadla.

„Velmi často se v našem servisním středisku setkáváme s turbodmychadly, která byla poškozena v důsledku špatné instalace do motoru. Běžně to jsou problémy s nezaolejovaným turbem, nekvalitní náhradou spojovacího materiálu i absencí těsnění. Škody na stroji se majitelům pak mnohonásobně prodraží.“   

SPECIAL TURBO a.s. – servisní středisko

Obsah montážní sady

Injektor na zaolejování skříně

  • Stříkačka obsahuje plně syntetický olej určený pro automobilový průmysl
  • Instalace turbodmychadla bez správného zaolejování vede při startu k okamžitému poškození rotoru a ložisek (v lepším případě k radikálnímu snížení životnosti turbodmychadla)
  • Zaolejování turbodmychadla je výrobcem předepsaný a nutný postup při instalaci

Sada spojovacího materiálu 

  • Každá montážní sada obsahuje adekvátní množství šroubů a stahovacích matic pro bezproblémovou instalaci turbodmychadla
  • Závrtné šrouby i matice se vyznačují zvýšenou pevností a mají speciální povrchovou úpravu, díky které jsou odolné vůči vysokým teplotám i korozi.
  • Teplota na přírubě turbínové skříně se pohybuje až do 900 st. celsia. Stejně tak jako tato teplota poškozuje příruby TD, poškozuje i šrouby a matice.
  • Pokud nejsou  poškozené šrouby/matice vyměněny s turbodmychadlem nebo pokud jsou použity náhražky bez adekvátní pevnosti a povrchové úpravy, hrozí jejich praskání a následné zalomení v motoru/turbodmychadlu. Toto zapříčiní velmi drahou opravu a výraznou časovou prodlevu. Velmi častou závadou také bývají utržené závity vlivem únavy materiálu nebo  použití neschváleného šroubu (nízká pevnost nebo absence povrchové úpravy). 

Sada těsnění

  • Každá montážní sada obsahuje i sadu těsnění (těsnění příruby turbodmychadla, těsnění odvodu i přívodu oleje)
  • Pravé těsnění nelze nikdy nahradit tzv. „tekutým těsněním“ bez vážného rizika potenciální závady deprivací oleje nebo netěsností příruby.
Zaolejování turbodmychadla je podstatné k jeho následnému bezproblémovému provozu.
Neadekvátní nebo amortizovaný spojovací materiál často praská, což může způsobit drahé opravy a zbytečné komplikace.
Poškození rotoru a ložisek způsobené nezaolejováním turbodmychadla během instalace.
Začít chat
1
Společně vrátíme Vašemu vozu výkon! 🤝 Pokud se před tím potřebujete na něco zeptat, napište nám to sem 👇 Rychle to spolu vyřešíme 🙂

Nebo rovnou volejte +420 222 265 475 📞Po-Pá 7:30 do 17:00