SPECIAL TURBO a.s.

Již 32 let na trhu působíme jako autorizovaný distributor a servisní centrum všech turbodmychadel značek GARRETT, HOLSET, BORGWARNER (KKK a SCHWITZER), MITSUBISHI, CONTINENTAL, BMTS, ČZ a také viskózních ventilátorů značek BORGWARNER THERMAL SYSTEMS a BEHR-HELLA SERVICE.

Skladem máme přes 1500 typů nových a originálních turbodmychadel nejen na osobní, užitkové i nákladní vozy, ale i na nejrůznější speciální aplikace: kogenerační jednotky, lodní motory, vojenskou techniku, letadla i závodní speciály.

V našem servisním centru najdete kvalifikované odborníky proškolené přímo u výrobců turbodmychadel, kteří z originálních náhradních dílů a s použitím nejmodernějších technologií vyvažování i měření vibrací zabezpečují diagnostiku, testování a opravy turbodmychadel s důrazem na vysokou kvalitu provedených prací.

Mezi naše služby patří i prodej doplňkového sortimentu v oblasti přeplňování, emisí i chlazení a také odborné poradenství.

Jsme členem Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky.

Historie společnosti

SPECIAL TURBO a.s. je firma s tradicí v automobilovém průmyslu již 32 let. Podnikání bylo zahájeno v roce 1992, s cílem být spolehlivý partner pro opravy a prodej turbodmychadel pro všechny automobilové i jiné aplikace.

Prvního významného milníku jsme dosáhli již v roce 1994, kdy jsme se stali autorizovaným servisním centrem turbodmychadel ČZ Strakonice. O rok později, v roce 1995, jsme obdrželi velmi významné certifikáty od společností GARRETT (Honeywell) a HOLSET (Cummins Turbo Technologies), čímž jsme se stali autorizovaným distributorem a servisním centrem jejich turbodmychadel pro český i slovenský trh.

V Lednu roku 2009 se nám podařilo získáním distributorského certifikátu dále rozšířit produktové portfolio, a to o produkty výrobce BorgWarner, který zastřešuje ikonické značky turbodmychadel KKK a Schwitzer. 

Na úspěšnou spolupráci s firmou BorgWarner jsme v průběhu roku 2010 úspěšně navázali získáním distributorského certifikátu BorgWarner Thermal  Systems v segmentu viskózních spojek chlazení motorů. Následně se nám také podařilo stát se autorizovaným distributorem společnosti BEHR-HELLA SERVICE.

V létě roku 2011 jsme obdrželi distributorství společnosti MHI, čímž jsme rozšířili naší nabídku o turbodmychadla MITSUBISHI a tímto upevnili svou pozici na trhu jako specialista na poskytování kvalitních a komplexních služeb v oblasti přeplňování.

Od roku 2017 působíme též jako autorizovaný distributor japonského výrobce IHI.

V roce 2022 jsme se stali autorizovaným distributorem turbodmychadel Continental. V roce 2023 pak přibyla do našeho portfolia další značka a stali jsme autorizovanými distributory firmy BMTS. 

UPOZORNĚNÍ

Firma SPECIAL TURBO a.s. upozorňuje, že je platným a jediným držitelem ochranné známky SPECIAL TURBO. Každý, kdo používá spojení “special turbo” (a jakékoli jeho blízké podoby) ke svým komerčním užitkům bez vědomí a souhlasu firmy SPECIAL TURBO a.s., tak činí protiprávně a hrozí mu postih. Politikou naší společnosti je být spolehlivým partnerem. který poskytuje služby, na které se může zákazník spolehnout. Z toho důvodu představuje samotná značka jistou záruku kvality a je proto nemyslitelné, že by byla užívána bez našeho souhlasu. 

Podle § 8 odst. 2 zákona č. 441/2003 Sb. o ochranných známkách, nikdo nesmí v obchodním styku bez souhlasu vlastníka ochranné známky užívat:
a) označení shodné s ochrannou známkou pro výrobky nebo služby, které jsou shodné s těmi, pro které je ochranná známka zapsána,
b) označení, u něhož z důvodu jeho shodnosti nebo podobnosti s ochrannou známkou a shodnosti nebo podobnosti výrobků nebo služeb označených ochrannou známkou a označením existuje pravděpodobnost záměny na straně veřejnosti, včetně pravděpodobnosti asociace mezi označením a ochrannou známkou.

Užitím chráněného označení „Special turbo“ k vlastnímu prospěchu v návaznosti na veškeré služby týkající se turbodmychadel dochází rovněž k porušení příslušných ustanovení o nekalé soutěži obsažených v § 2976 zákona 89/2012 Sb., občanský zákoník, jmenovitě ke klamavému označení zboží a služeb, vyvolání nebezpečí záměny a parazitování na pověsti.   

Projekt ”Investice do technologií ve společnosti SPECIAL TURBO a.s.” je spolufinancován Evropskou unií.

Společnost Special Turbo a.s. je zavedenou společností, která se specializuje na oblast turbodmychadel. Cílem realizovaného projektu společnosti s názvem ”Investice do technologií ve společnosti SPECIAL TURBO a.s.” je pořízení moderních špičkových výrobních technologií s vyššími užitnými a technickými parametry, které umožní zvýšit konkurenceschopnost společnosti, posílit její pozici na trhu a zároveň otevřít trhy nové. Jedná se o investice, které vhodně doplní stávající výrobní technologie, umožní vyřešit nedostatečnou výrobní kapacitu a zvýší požadovanou kvalitu užitné vlastnosti výrobků společnosti.

autorizovaný distributor a servisní centrum

Začít chat
1
Společně vrátíme Vašemu vozu výkon! 🤝 Pokud se před tím potřebujete na něco zeptat, napište nám to sem 👇 Rychle to spolu vyřešíme 🙂

Nebo rovnou volejte +420 222 265 475 📞Po-Pá 7:30 do 17:00