Závodní turbodmychadla

Další klíčovou schopností  firmy  SPECIAL TURBO a.s. jsou úpravy turbodmychadel pro sportovní a závodní účely. Úpravy realizujeme pomocí celé série konstrukčních změn, které vždy vycházejí z konkrétních možností a potenciálu daného typu turbodmychadla. Výsledkem je vždy kvalitně upravené turbodmychadlo, které perfektně plní očekávání z hlediska výkonových parametrů i celkové kvality zpracování. 

Pro úpravy Vašeho vozidla jsme Vám rovněž schopni nabídnout celou škálu „Plug-and-Play“ hybridních turbodmychadel vlastní konstrukce ale i od renomovaných výrobců GARRETT a BorgWarner!

  • Nejefektivnější způsob úprav turbodmychadel, je pomocí modifikace dmychadlové části. Tímto dojde k navýšení výkonového potenciálu (plnicího tlaku), aniž by došlo ke změně připojovacích rozměrů a celkové vnější velikosti turbodmychadla.
  • Turbodmychadla nejčastěji upravujeme pomocí dmychadlového kola CNC vyfrézovaného z kovaného hliníku.  Zde můžeme nabídnout jak zachování původních rozměrů (ideální v kombinaci s lehkými úpravami ŘJ) tak i kompletní konstrukční modifikaci dmychadlové části pomocí většího dmychadlového kola (vhodné pro úpravy motor většího rozsahu). Většímu dmychadlovému kolu pomocí přesného CNC obrábění přizpůsobíme i stávající dmychadlovou skříň.
  • Dmychadlové kolo z frézovaného hliníku má vyšší odolnost proti cyklické zátěži – jelikož hrany lopatek dosahují supersonické rychlosti a jsou terčem velmi vysokých vibrací, je vyšší odolnost frézovaného kovaného kola benefitem zejména pro vysoce namáhané závodní aplikace.
  • Vybrané typy turbodmychadel upravujeme také pomocí implementace většího rotoru nebo celého ložiskového středu – u vybraných typů se může jednat i o ložiskový střed s kuličkovými ložisky. Zde vycházíme z konkrétních možností daného turbodmychadla – ne vždy je možno s ohledem na polohu i rozměry natáčecího ústrojí usadit větší komponenty do původní turbínové skříně.
  • Lehké i pokročilejší úpravy turbodmychadla jsme schopní Vám realizovat i v rámci opravy turbodmychadla! Při využití této možnosti prosím konzultujte průběh s Vedoucím servisního střediska a předem nás o takovémto záměru konzultujte!
  • Výše popsanými úpravami jsme schopni pokrýt široké portfolio turbodmychadel GARRETT, BORGWARNER (KKK), MITSUBISHI (MHI) pro nejběžnější osobní i jiné aplikace.

UPOZORNĚNÍ:  SPECIAL TURBO a.s. se zabývá pouze úpravou turbodmychadel a poradenstvím v oblasti přeplňování z hlediska výkonových parametrů, vhodných typů úprav a výběru vhodného turbodmychadla. Upravené turbodmychadlo může mít jako důsledek nutnost úprav dalších částí motoru, kterými se SPECIAL TURBO a.s. nezabývá – větší vstřiky, úpravu výfuku/sání, přizpůsobení řídící jednotky atd. Doporučujeme vždy konzultovat odborníky na úpravy daného typu vozidla/motoru!

Začít chat
1
Společně vrátíme Vašemu vozu výkon! 🤝 Pokud se před tím potřebujete na něco zeptat, napište nám to sem 👇 Rychle to spolu vyřešíme 🙂

Nebo rovnou volejte +420 222 265 475 📞Po-Pá 7:30 do 17:00