SPECIAL TURBO a.s.

Již 30 let na trhu působíme jako autorizovaný distributor a servisní centrum všech turbodmychadel značek GARRETT, HOLSET, BORGWARNER (KKK a SCHWITZER), MITSUBISHI, CONTINENTAL, ČZ a také viskózních ventilátorů značek BORGWARNER THERMAL SYSTEMS a BEHR-HELLA SERVICE.

Skladem máme přes 1900 typů nových a originálních turbodmychadel nejen na osobní, užitkové i nákladní vozy, ale i na nejrůznější speciální aplikace: kogenerační jednotky, lodní motory, vojenskou techniku, letadla i závodní speciály.

V našem servisním centru najdete kvalifikované odborníky proškolené přímo u výrobců turbodmychadel, kteří z originálních náhradních dílů a s použitím nejmodernějších technologií vyvažování i měření vibrací zabezpečují diagnostiku, testování a opravy turbodmychadel s důrazem na vysokou kvalitu provedených prací.

Mezi naše služby patří i prodej doplňkového sortimentu v oblasti přeplňování, emisí i chlazení a také odborné poradenství.

Jsme členem Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky.

Historie společnosti

SPECIAL TURBO a.s. je firma s tradicí v automobilovém průmyslu již přes 30 let. Podnikání bylo zahájeno v roce 1992, s cílem být spolehlivý partner pro opravy a prodej turbodmychadel pro všechny automobilové i jiné aplikace.

Prvního významného milníku jsme dosáhli již v roce 1994, kdy jsme se stali autorizovaným servisním centrem turbodmychadel ČZ Strakonice. O rok později, v roce 1995, jsme obdrželi velmi významné certifikáty od společností GARRETT (Honeywell) a HOLSET (Cummins Turbo Technologies), čímž jsme se stali autorizovaným distributorem a servisním centrem jejich turbodmychadel pro český i slovenský trh.

V Lednu roku 2009 se nám podařilo získáním distributorského certifikátu dále rozšířit produktové portfolio, a to o produkty výrobce BorgWarner, který zastřešuje ikonické značky turbodmychadel KKK a Schwitzer. 

Na úspěšnou spolupráci s firmou BorgWarner jsme v průběhu roku 2010 úspěšně navázali získáním distributorského certifikátu BorgWarner Thermal  Systems v segmentu viskózních spojek chlazení motorů. Následně se nám také podařilo stát se autorizovaným distributorem společnosti BEHR-HELLA SERVICE.

V létě roku 2011 jsme obdrželi distributorství společnosti MHI, čímž jsme rozšířili naší nabídku o turbodmychadla MITSUBISHI a tímto upevnili svou pozici na trhu jako specialista na poskytování kvalitních a komplexních služeb v oblasti přeplňování.

Od roku 2017 působíme též jako autorizovaný distributor japonského výrobce IHI.

V roce 2022 jsme se stali autorizovaným distributorem turbodmychadel Continental.

UPOZORNĚNÍ

Firma SPECIAL TURBO a.s. upozorňuje, že je platným a jediným držitelem ochranné známky SPECIAL TURBO. Každý, kdo používá spojení “special turbo” (a jakékoli jeho blízké podoby) ke svým komerčním užitkům bez vědomí a souhlasu firmy SPECIAL TURBO a.s., tak činí protiprávně a hrozí mu postih. Politikou naší společnosti je být spolehlivým partnerem. který poskytuje služby, na které se může zákazník spolehnout. Z toho důvodu představuje samotná značka jistou záruku kvality a je proto nemyslitelné, že by byla užívána bez našeho souhlasu. 

Podle § 8 odst. 2 zákona č. 441/2003 Sb. o ochranných známkách, nikdo nesmí v obchodním styku bez souhlasu vlastníka ochranné známky užívat:
a) označení shodné s ochrannou známkou pro výrobky nebo služby, které jsou shodné s těmi, pro které je ochranná známka zapsána,
b) označení, u něhož z důvodu jeho shodnosti nebo podobnosti s ochrannou známkou a shodnosti nebo podobnosti výrobků nebo služeb označených ochrannou známkou a označením existuje pravděpodobnost záměny na straně veřejnosti, včetně pravděpodobnosti asociace mezi označením a ochrannou známkou.

Užitím chráněného označení „Special turbo“ k vlastnímu prospěchu v návaznosti na veškeré služby týkající se turbodmychadel dochází rovněž k porušení příslušných ustanovení o nekalé soutěži obsažených v § 2976 zákona 89/2012 Sb., občanský zákoník, jmenovitě ke klamavému označení zboží a služeb, vyvolání nebezpečí záměny a parazitování na pověsti.   

autorizovaný distributor a servisní centrum

Začít chat
1
Společně vrátíme Vašemu vozu výkon! 🤝 Pokud se před tím potřebujete na něco zeptat, napište nám to sem 👇 Rychle to spolu vyřešíme 🙂

Nebo rovnou volejte +420 222 265 475 📞Po-Pá 7:00 do 17:30