Turbodmychadlo Honeywell GARRETTTurbodmychadlo Cummins turbo technologiesTurbodmychadlo Cummins HOLSETTurbodmychadlo BorgwarnerTurbodmychadlo KKK SchwitzerTurbodmychadlo CZ Strakonice TurbochargerTurbodmychadlo MHI MitsubishiViskospojky BEHR HELLAClover Turbo


  

Další klíčovou schopností  firmy  SPECIAL TURBO a.s. jsou úpravy turbodmychadel pro sportovní a závodní účely. Úpravy realizujeme pomocí celé série konstrukčních změn, které vždy vycházejí z konkrétních možností a potenciálu daného typu turbodmychadla. Výsledkem je vždy kvalitně upravené turbodmychadlo, které perfektně plní očekávání z hlediska výkonových parametrů i celkové kvality zpracování.  

 

Pro úpravy Vašeho vozidla jsme Vám rovněž schopni nabídnout celou škálu „Plug-and-Play“ hybridních turbodmychadel vlastní konstrukce ale i od renomovaných výrobců HONEYWELL-GARRETT a BorgWarner!

 

 

  • Nejefektivnější způsob úprav turbodmychadel, je pomocí modifikace dmychadlové části. Tímto dojde k navýšení výkonového potenciálu (plnicího tlaku), aniž by došlo ke změně připojovacích rozměrů a celkové vnější velikosti turbodmychadla.

  • Turbodmychadla nejčastěji upravujeme pomocí dmychadlového kola CNC vyfrézovaného z kovaného hliníku.  Zde můžeme nabídnout jak zachování původních rozměrů (ideální v kombinaci s lehkými úpravami ŘJ) tak i kompletní konstrukční modifikaci dmychadlové části pomocí většího dmychadlového kola (vhodné pro úpravy motor většího rozsahu). Většímu dmychadlovému kolu pomocí přesného CNC obrábění přizpůsobíme i stávající dmychadlovou skříň.
  • Dmychadlové kolo z frézovaného hliníku má vyšší odolnost proti cyklické zátěži – jelikož hrany lopatek dosahují supersonické rychlosti a jsou terčem velmi vysokých vibrací, je vyšší odolnost frézovaného kovaného kola benefitem zejména pro vysoce namáhané závodní aplikace.

  • Vybrané typy turbodmychadel upravujeme také pomocí implementace většího rotoru nebo celého ložiskového středu – u vybraných typů se může jednat i o ložiskový střed s kuličkovými ložisky. Zde vycházíme z konkrétních možností daného turbodmychadla – ne vždy je možno s ohledem na polohu i rozměry natáčecího ústrojí usadit větší komponenty do původní turbínové skříně.
  • Lehké i pokročilejší úpravy turbodmychadla jsme schopní Vám realizovat i v rámci opravy turbodmychadla! Při využití této možnosti prosím konzultujte průběh s Vedoucím servisního střediska a předem nás o takovémto záměru konzultujte!
  • Výše popsanými úpravami jsme schopni pokrýt široké portfolio turbodmychadel GARRETT, BORGWARNER (KKK), MITSUBISHI (MHI) pro nejběžnější osobní i jiné aplikace.

 

   

 

UPOZORNĚNÍ:  SPECIAL TURBO a.s. se zabývá pouze úpravou turbodmychadel a poradenstvím v oblasti přeplňování z hlediska výkonových parametrů, vhodných typů úprav a výběru vhodného turbodmychadla. Upravené turbodmychadlo může mít jako důsledek nutnost úprav dalších částí motoru, kterými se SPECIAL TURBO a.s. nezabývá – větší vstřiky, úpravu výfuku/sání, přizpůsobení řídící jednotky atd. Doporučujeme vždy konzultovat odborníky na úpravy daného typu vozidla/motoru!

 


 
COPYRIGHT: SPECIAL TURBO 2009 - 2017